23 trofe si katalanas, Dani Alves kthehet në shtëpi! Shikoni me çfarë videosh e zyrtarizon Barca (VIDEO)

spot_imgspot_img

Dani Alves është zyrtarisht lojtar i Barcelonës. “Një katalanas vjen në shtëpi”, shkruan kanali zyrtar i klubit katalanas.

Marrëveshja mes palëve është deri në fund të sezonit.

Braziliani do t’i bashkohet stërvitjeve javën e ardhshme, por ai nuk do të jetë në gjendje të bëjë debutimin e tij deri në janar.

Klubi do të njoftojë së shpejti detajet e prezantimit të tij si lojtar i ri në ekipin e parë të futbollit.

Pesë vjet më vonë, Dani Alves kthehet në Barcelonë. Mbrojtësi brazilian nis një fazë të dytë pasi fitoi gjithçka me ngjyrat blaugrana.

Ishte një nga nënshkrimet e para të sezonit 2008/09, ai i rindërtimit pas lamtumirës së Frank Rijkaard, me klubin që vendosi të vinte bast për Pep Guardiolën. Në tetë vjet braziliani ka luajtur 391 ndeshje, duke shënuar 23 gola, duke u përkushtuar për vite si mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë dhe duke marrë 23 tituj: 6 kampionate, 4 Kupa Mbreti, 3 Champions League, 3 Kupa Botërore për Klube, 3. Superkupa spanjolle dhe 4 Superkupa evropiane.

Një periudhë fituese, e cila kontribuoi në vazhdimin e karrierës së lojtarit për t’u bërë më i suksesshmi nga të gjithë.

Duke shtuar titujt e fituar me Juventusin (2), Paris Saint-Germain (6) dhe Sao Paulo (1) dhe ato të fituara në periudhën para Barcelonës (3 tituj me Bahia dhe 5 Sevilla) plus 6 me Brazilin, Dani Alves krenohet me 46 trofe. . Përvoja e tij dhe ADN-ja e tij fituese do të jenë thelbësore për të ndihmuar Barcelonën të rikuperohet.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu