“A e patë pjesën e parë? I përgëzova djemtë” Allegri bën sikur nuk ka ndodhur asgjë. “Nuk jam i nevrikosur”

spot_imgspot_img

Pas humbjes së rëndë ndaj Chelseat, Massimiliano Allegri përtyp hidhur, por nuk bën drama. “Chelsea është një ekip i nivelit evropian, ata janë kampionë evropianë – shpjegoi trajneri i Juventusit -. Ne patëm një ndeshje të mrekullueshme në ndeshjen e parë. Sot patëm një pjesë të parë të mirë, pastaj u ndëshkuam në pjesën e dytë”.

“Nuk jam i zemëruar, por ne duhej të luanim më mirë në pjesën e dytë. I pergezova djemte per pjesen e pare”, shtoi ai.

“Ekipi bëri mirë në pjesën e parë dhe ne mund të kishim bërë më mirë në disa raste, pastaj ata vazhduan të shtynin, duke dhënë presion të shkëlqyeshëm – vazhdoi Allegri -. Ne e morëm lehtë golin e dytë dhe të tretë. Na vjen keq që kemi pranuar katër gola, por qëllimi është arritur dhe tashmë duhet të mendojmë për ndeshjen e së shtunës kundër Atalantës”, shtoi ai.

“Ka pasur momente në të cilat ne humbëm shumë topa duke u përpjekur menjëherë dhe na u desh ta mbanim topin më shumë – vazhdoi trajneri i Juventus-. Ne duhet të përmirësohemi në këtë aspekt. Në disa ndeshje duhet të jeni në gjendje të ulni ritmin. Chelsea është kampion i Evropës, është në një moment të shkëlqyer dhe është mirë fizikisht”.

“Në ndeshjen e parë ne luajtëm një lojë krejtësisht të ndryshme dhe ishim më të vëmendshëm ndaj fazës mbrojtëse – shtoi ai -. Sonte në të dytën 45′ ne u dorëzuam dhe pësuam gola”.

“Ne kemi nevojë për ekuilibër dhe qetësi – vazhdoi Allegri – Ne e dimë se cilat janë pikat tona të forta dhe të dobëta. Ne duhet të punojmë në kufijtë tanë dhe përmes këtyre mbrëmjeve mund të përmirësohemi”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu