Akullore të mbushura nga brumi

spot_imgspot_img

Perbersit:

6 pete milfoj
fruta
pluhur lajthie
PËR KREM
3,5 gota qumësht
1 vezë
3 lugë miell
3 lugë nisheste
1 shllag krem.

Pergatitja:

Për krem, qumështin e derdhim në një tenxhere së bashku me vezën, miellin, nisheste misrin e vëni në zjarr mesatar për trashje.

E largoni nga zjarri dhe ia shtoni krem shllagun dhe e përzieni.

Milfojat i preni në pjesë të holla, i vendosni nëpër kallëpa të qelqit dhe i vëni në furrë për pjekje.

Frutat i preni në copa të vogla dhe i përzieni tek ena e krem shllagut.

Pas pjekjës së milfojëve ia vendosni përzierjën e përgatitur dhe pluhurin e lajthisë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me nisheste
Artikulli tjetërBakllava e shpejtë Receta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu