Allegri thumbon Marotta-n pas Salernitana-Juventus: “ADN e Juventusit mbetet kurse…”

spot_imgspot_img

I arritur nga mikrofonët e Dazn, Massimiliano Allegri komenton për Juventusin e tij dhe fitoren 2-0 ndaj Salernitana:

“Djemtë bënë një paraqitje të mirë, nuk është e lehtë kundër Salernitana.

Ne vijmë nga një moment presioni sepse kishim humbur kundër Atalantës në shtëpi. Sot folëm me skuadrën: siç tha Chiellini, besoj se Juventusi na ka dhënë kaq shumë, tani duhet t’i japim Juventusit që të përpiqet të arrijë disa rezultate që kemi dështuar gjithmonë me ekipet e vogla dhe të mesme”

A i mungon Massimiliano Allegrit Giuseppe Marotta, një figurë referuese në periudhën e tij të parë te Juve? Përgjigja e trajnerit: “Jo, Juventusi e ka gjithmonë presidentin si referencë numër një, shumë i pranishëm. Ka ardhur Arrivabene i cili është shumë i pranishëm, kam tridhjetë vjet që e njoh Cherubinin dhe është një person i mirë dhe i balancuar. Gjërat dhe njerëzit kalojnë, ADN-ja mbetet. Pastaj ka momente kur nuk fiton, nga të cilat duhet të ngrihesh”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu