Amareta me Kokos

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 filxhan gjalpë
2 filxhanë sheqer
4 vezë
1 e gjysmë lugë gjelle ekstrakt vaniljeje
2 filxhanë miell
3/4 lugë çaji krem tartari
1/2 filxhan kakao pluhur
1/2 filxhan arra (të copëtuara)
4 gota kokos (copa, të paëmbëlsuara)
1 kuti qumësht i kondensuar (i ëmbëlsuar)

Përgatitja:

E nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë Celcius. E lyejmë me yndyrë dhe miell tepsinë ku do e pjekim.

Në një tas të madh, bashkojmë gjalpin dhe sheqerin në një masë kremoze. Rrahim brenda vezët, pastaj e përziejmë me gjysmë luge çaji vanilje.

Kombinojmë miellin, kremin e tartarit dhe kakaon; i përziejmë mirë në rrahësen e vezëve.

I hedhim brenda arra. Përhapim gjysmën e kësaj përzierjeje në fund të tepsisë që e kemi bërë gati për pjekje.

Bëjmë shtresën e mesit. Në një tas mesatar, përziejmë bashkë kokosin, qumështin e kondensuar dhe një lugë gjelle vanilje.

Shtrojmë me kujdes një shtresë të hollë mbi shtresën e çokollatës në tepsi. Sipër i hedhim çokollatën e mbetur. E përhapim mirë.

E pjekim për 45 deri në 50 minuta në furrën që është nxehur që më parë, derisa pjesa sipër të mos shkëlqejë. E lemë të ftohet në tepsi përpara se ta presim në copa.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu