As Ronaldo dhe as Messi, GOAT i Lazios quhet Immobile: shkruan historinë!

spot_imgspot_img

Një mbrëmje thuajse historike. Lazio ka barazuar në Marsejë, pasi ishte afer për t’u rikthyer ne Itali nga Velodrome me tre pikë falë golit të shënuar nga Ciro Immobile. Një gol që i mundëson sulmuesit të bëhet golashënuesi më pjellor i të gjitha kohërave për klubin biancoceleste, duke kapërcyer kështu rekordin historik që i përkiste Silvio Piola-s.

Janë 160 gola, të cilësuar në rrjetet sociale si “GOAT”, ose “më i miri i të gjitha kohërave”.

Ndoshta ai nuk do të jetë si absolut, por ai ka gdhendur një pjesë të historisë së futbollit për vete…

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu