Augsburg befason Bayern në 45′ e para, Lewandowski rihap sfidën: 18 gola në 22 ndeshje ndaj ekipit vendas (VIDEO)

spot_imgspot_img

Bayern Munich, në mënyrë të çuditshme, ka mbyllur pjesën e parë në fushën e Augsburg me rezultatin 2-1 për vendasit.

Skuadra e shtëpisë ka shënuar dy gola të shpejtë me Pedersen dhe Hahn, ndërsa ishte Robert Lewandowski ai që mban ende hapur sfidën duke ngushtuar diferencat.

Per polakun eshte rekord, pasi ka shenuar 22 gola ne 18 ndeshje te luajtura ndaj Augsburg.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu