Bajaderë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
150ml ujë, 300gr sheqer, 150gr arra të bluara, 200gr biskota të bluara, 150gr margarinë, 100+100gr çokollatë.

Përgatitja:
Ziejme ujin dhe sheqerin derisa te shkrihet sheqeri.

Shtojme margarinen e coptuar dhe perzijme derisa te shkrihet margarina.

Pastaj shtojme biskotat e bluara dhe arra te bluara.

Masen e ndajme ne dy pjese dhe njeres i shtojme cokollaten e shkrire.

Masen e qesim ne kallep te ngushte te mbuluar me folie plastamasi dhe rrafshojme mire.

Me pas qesim edhe shtresen me cokollaten dhe rrafshojme mire..

Ne fund shkrijme edhe cokollaten e mbetur 100 gr me 3-4 luge vaj dhe qesim periser.

Pas ftohjes embelsiren e persim ne katrorka sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorka të Bardha
Artikulli tjetërTortë e Zezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu