Bakllava turke me fistiqe

spot_imgspot_img

Perbersit:

500 g miell
1 luge kafeje kripe
1 filxhan caji vaj
3 kokrra veze
1 filxhan caji qumesht te ngrohte
400 g gjalp te shkrire
1 filxhan caji niseshte per petet
300 gr fistiqe te qeruara

Pergatitja:

Tek mielli shtojme kripen, vajin, vezet, dhe pak pluhur pjekes dhe i perziejme te gjitha se bashku.
Vazhdojmei shojme qumeshtin e ngrohte .
Formojme brumin dhee ndajme ne 6 pjese.ecilen prej tyre e ndajme ne 7 kulece te vegjel.
7 kulecet hapen me petes dhe formojne se bashku nje shtrese bakllavaje.
Mbi cdo shtrese hedhim gjalp te shkrire derisa te behen 3 shtresa me nga 7 pete te holla.

Ketu tani i shtojme fistiqete e grira dhe vazhdojme i veme me radhe shtresat e tjera qe i lyejme mbi secilen me gjalpine shkrire.
Tek shtresa e fundit do te presim bakllavane ne forme yllie dhe pastaj do ti hedhim gjalpin e mbetur

E pjekim ne 150 grade perreth 2 ore

Nderkohe pergatitim edhe sherbetin me 1 kg sheqer dhe 1 liter sheqer dhe disa pika leng limoni

Kur bakllavaja te dali ashtu e nxehte ne do ti shtojme sherbetin te ngrohte.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbëlsirë e shpejtë
Artikulli tjetërKek pa miell dhe sheqer

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu