Ballakume

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg miell ballakumesh
1 kg sheqer
8 veze
450 g gjalp
pak finjë (uji i perzier me hi, qe kullohet)
Ene barki dhe luge druri

Pergatitja:

Ne fillim shkrihet pak gjalpi nese eshte i ngrire perndryshe ne temperature ambjenti me mire
Pastaj i shtohet sheqeri dhe punohen me luge druri dhe rrihen fort sa te zbardhet gjapli dhe te filloj e te shkumoje

Shtohen vezet nje nga nje cdo 5 minuta dhe i rrahim ashtu me luge druri.

Tek sa mbarojme edhe perzierjen me vezene e fundit, do te shtojme gjysem levozhge veze me finjë ose nese nuke e keni i shtoni qumesht ne te njejten sasi.

Ne fund i shtojme miellim pak nga pak sa te thithi lageshtine e perberjes.

I leme perreth cerek ore te qendroje ashtu brumin dhe pastaj i vendosim format e rrumbullakta ne tepsi.

I pjekim ne furre te parangrohur me 150 grade perreth 1 ore.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë 15 minutshe
Artikulli tjetërKek me karamel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu