Barcelona, epoka Xavi nis me një fitore në derbi (Video)

spot_imgspot_img

Barcelona kthehet te fitorja nën drejtimin e Xavi-t.

Katalanasit, pas dy humbjeve dhe dy barazimeve të marrë në katër javët e mëparshme të La Liga-s, janë kthyer te fitorja në derbin kundër Espanyol.

Ndeshja e luajtur në Camp Nou është vendosur në fillimin e pjesës së dytë.

Ka qenë Memphis Depay që i ka dhuruar tri pikët katalansve me një penallti të dyshimtë në minutën e 48-të.

Falë kësaj fitoreje, Barça është ngjitur në vendin e gjashtë në renditje me 20 pikë.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu