BEFASIA E ITALISË | Në playoff mund të grumbullojë sulmuesin brazilian. Ka nënshtetësi italiane prej 4 vitesh

spot_imgspot_img

Joao Pedro mbërrin në Itali në verën e vitit 2010, më saktë në Palermo. Pas një turneu ndërkontinental, ai në vitin 2014 kaloi në ishullin tjetër, në Sardenjë, te Cagliari.

Dhe nga këtu ai vendos të mos largohet më.

Joao Pedro mund të veshë fanellën blu
Siç propozoi drejtori i Cagliarit, Stefano Capozucca: “Joao Pedro duhet të shkojë në kombëtare dhe të fitojë Kupën e Botës. Ai ka nënshtetësi italiane prej 4 vitesh, nuk ka sulmues, nuk e kuptoj pse nuk mund të merret në konsideratë”

Pedro nuk ka gjetur asnjëherë hapësirë ​​me kombëtaren braziliane, mund të thirrej sot, duke pasur parasysh edhe shtetësinë e fituar me martesë.

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu