BEFASON Guardiola | Falënderimi i veçantë: “Po të mos ishin ato nuk luanim dhe fitonim…”

spot_imgspot_img

Duke folur pas ndeshjes Manchester City-West Ham 2-1, trajneri i “Citizens”, Pep Guardiola komentoi suksesin ne borë per ekipin e tij.

“Në pjesën e parë ishte e pamundur të luanim, por kishim kopshtarë të jashtëzakonshëm që na lejuan të luanim më të mirën tonë në pjesën e dytë – pranon trajneri katalanas, siç raporton Mirror -. Djemtë që dolën në fushë dhe ata që u futen të gjithë kanë luajtur shkëlqyeshëm. Nuk mund të harrojmë se çfarë lloj kundërshtari kishim”.

Më shumë elozhe për kopshtarët që pastruan fushën nga bora:

“Ata ishin lojtari i ndeshjes. Ata bënë një punë vërtet të shkëlqyer, duke na lejuar të luajmë këtë ndeshje dhe ta fitojme”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu