Belgjika e mbyll vitin në vendin e parë; ja “top 10” e renditjes së FIFA-s

spot_imgspot_img

Është publikuar renditja e fundit zyrtare e FIFA-s për vitin 2021. Belgjika sërish në vend të parë, për të katërtin vit radhazi. Brazili dhe Franca mbyllin podiumin, ndërsa blutë e Roberto Mancinit përfunduan në vendin e gjashtë me 1740.77 pikë.

Ja top-10 e renditjes së FIFA-s
1. Belgjika – 1828.45 pikë
2. Brazili – 1826.35 pikë
3. Franca – 1786.15 pikë
4. Anglia – 1755.52 pikë
5. Argjentina – 1750.51 pikë
6. Italia – 1740.77 pikë
7. Spanja – 1704.75 pikë
8. Portugalia – 1660.25 pikë
9. Danimarka – 1654.54 pikë
10. Holanda – 1653.73 pikë

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu