Berliner

spot_imgspot_img

Përbërësit:
100 gr gjalpë, 3 lugë të gjellës sheqer, 1 maje, kripë, 1 gotë të çajit qumësht të vakët, 2 vezë, 3 gota miell, 1 vanilje.

Në brendësi:
çokollatë ose marmelatë.

Përgatitja:
Qumështin e vakët, sheqerin dhe majën derdhni në një enë, ia shtoni përbërësit e tjerë.

Do të përfitoni një brumë të butë, e mbështjellni më një folje dhe brumin e lëni në pritje rreth 1 orë.

Brumin shtrine në tavolinë dhe me ndihmë të gotës formoni rrumbullaka mesatarë, të cilët i fërgoni në tigan në të dy anët.

Çokollatën ose marmelatën varësishtë cilën do ta përdorni e vendosni në torbën e shtyrdhjës.

Pas pjekjës së biskotave ia vendosni në brendësi, përmbi i hedhni sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSheqerpare pa Vezë
Artikulli tjetërTatli me Mak

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu