Biskota djathi dhe piperi të zi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3/4 filxhanë miell
2 lugë çaji piper i zi
4 lugë gjelle gjalpë (i ftohtë, i prerë në copa)
1 filxhan djathë Pecorino (i grirë imët)
1/4 filxhan ajkë (krem)

Përgatitja:
Në një procesor ushqimi, shtojmë miell, piper dhe gjalpë dhe i rrahim disa herë derisa të krijohet një përzierje e miellit.
Shtojmë djathë dhe e rrahim deri sa të përziehet.
Shtojmë kremin e ajkës dhe vazhdojnë t’i përziejmë derisa përzierja të bëhet si brumë.
I japim formë brumit, e futim të mbështjellë në një enë plastike dhe e lemë të ftohet në frigorifer për të paktën 2 orë ose deri në 2 ditë.
Nxehim paraprakisht furrën në 170-180 gradë C dhe vendosim në të dy fletë pjekjeje.
Mbështjellim brumin në një drejtkëndësh rreth 6 mm të trashë dhe duke përdorur një rrotë prerëse pastiçerie e presim brumin në katrorë.
Vendosim këto copa në fletët e përgatitura për pjekje dhe i pjekim deri sa të marrin ngjyrë kafe të lehtë dhe të fryhen, rreth 15 deri në 20 minuta.
I lemë të ftohen në temperaturën e dhomës dhe i shërbejmë.
I ruajmë biskotat në një enë hermetike deri në 2 ditë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakReceta e petullave
Artikulli tjetërPastiçe me Djathë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu