Biskota Kremoze

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500ml qumësht, 1 puding vanilje, 2 luge sheqer, 50gr margarin, 1 luge nisheste, 200gr biskota, 1 qese Krem pana(shllag krem) te pergaditur sipas udhezimeve ne qeske.

Përgatitja:
Ne nje ene qesim qumeshtin te vloje,nga i cili ndajm pak qumesht sa te tretim pudingen dhe nishesten.

Ne qumeshtin qe vlon shtojme pudingen e tretur,perzijem derisa te trashet,shtojme sheqerin dhe margarienen dhe perziejme derisa te shkrihet margarina.

Ne kallep te vogle 20×30 shtrijme nje shtrese biskota katrore ,qesim kremin e nxehte,mbulojme prap me biskota dhe leme te ftohet pak.

Ne nderkohe perzijme pluhurin per krem pana derisa te behet shkume e forte,pasta lyejme shtresen e biskotave persiper.

Leme te ftohet per 1-2 ore ne frigorifer ose 20 minuta ne ngrires dhe servojme.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota Resana
Artikulli tjetërKatrorka Jaffa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu