Biskota me krem

spot_imgspot_img

Perberesit:
200 g miell
150 margarine
100 g
2 vez
120 g sheqer
100 g sheqer pluhur
100 g margarin
220 g arra te grira

Pergatitja:

Ne fillim dot rrahim me mikser 10 g margarine , 200 g miell dhe 120 g sheqer.
Me pas i shtojme nje te verdhe veze dhe vazhdojme punojme si brum
Pasi formohet brumi do ti shtojme edhe pak arra te grira afersisht 80 g
Brumin do ta hapim ne tavoline dhe do ta bejme pete, dhe me nje gote bejme format e biskotave
I pjekim ne 220 g per 15 min

Ne nje tas tjeter do rrahim 100 g margarne dhe 100 g shqer pluhur
ketu do shtojme edhe te bardhen e vezes

Biskotat e pjekura i lyejme me krem dhe mbi krem vendosim nje biskote tjeter te lyer me cokollate te shkrire dhe siper e sperkasim me arra
Keshtu do vazhdojme per te gjitha biskotat. Biskotat me krem ne mes dhe te ngjyera ne cokollate dhe arra siper.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakNjë ëmbëlsirë e shpejt me mollë
Artikulli tjetërKek portokalli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu