Biskota me Mjalte

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250g miell,
250g sheqer i hollë ,
250g gjalpë,
3 lugë gjelle mjaltë,
2 kokrra vezë.

Përgatitja:
Gjalpin duhet ta kemi te shkrire ne gjendje si pomade.
E hedhim gjalpin ne nje ene pak te madhe , shtojme mjaltin dhe i perziejme mire.
Shtojme sheqerin dhe nje veze dhe vazhdojme t’i trazojme . I shtojme miellin (rezervojme shume pak miell) dhe e punojme perzierjen me duar.
Mbasi behet brume e mbulojme enen me nje pecet te paster dhe e fusim ne frigorifer qe te forcohet pak.
Nxjerrim brumin nga frigoriferi, sperkasim me miell siperfaqen e nje tavoline dhe e hapin brumin si pete (sa trashesia e gjysme gishti).
Mbasi e bejme pete , presim bickotat ne forma qe duam .Mbi nje tave furre vendosim leterfurrë dhe i vendosim biskotat.Rrahim vezen tjeter dhe i lyejme biskotat siper dhe i fusim te piqen ne furre 200 grade cencius per 12 min. Dekorohen sipas deshires./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Frutash
Artikulli tjetërTorte me Kajsi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu