Biskota me pudingë

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gr margarin
200 gr sheqer
2 sheqer vanilje
100 gr kokos
1 puding vanilje
1 pluhur per pjekje
2 vezë
100 ml kos
450 gr miell
PËR MBUSHJEN:
1 puding me shije kokosi
3 luge sheqer
400 ml qumësht
100 gr sheqer pluhur
1 sheqer vanilje.

Pergatitja:

Ne nje ene te thelle qesim vezet,sheqerin dhe sheqerin e vaniljes dhe perzijme.

Shtojme margarinen e zbutur,perzijme.

Shtojme kokosin dhe pluhurin e pudinges se vaniljes,pastaj shtojme gjysmen e miellit te perzier me pluhurin per pjekje.

Perzijme derisa te behet nje brum qe nuk ngjitet per duarduke shtuar miell gradualisht.

Me miellin e mbetur hollojme pete me trashsi 5 mm dhe radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje.

Pjkeim ne 200 grade per 12-15 minuta ose derisa te marin nje ngjyr te verdhe te qelur kursesi te mos skuqen.

Ne nderkohe ziejme pudingen me qumeshtin,sheqerin dhe pluhurin e pudinges me shije kokosi.

Me pas mbushim biskotat e pjekura dhe te ftohura dhe sheqerosim me sheqer pluhur te perzeier me sheqerin e vaniljes.

Pas ftohjes i konsumojme ose edhe mund te ruhen per disa dite, sa me gjate ruhen aq me te shijshme do te jene.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorka me krem dhe biskota
Artikulli tjetërRolata të vogla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu