Biskota në Formë Zemre

spot_imgspot_img

Perberesit:
100 gr sheqer,
1 margarine,
1 sheqer vanillje,
4 veze,
,iell,
1 cokollate per gatim,
1 pluhur paste (pecive),
levore lemoni.

Pergatitja:
E pergatisim brumin nga perberesit qe kemi permenduar me lart (margarina duhet te jete e shkrire me 1 cokollate te zeze, ndersa levoren e lemonit e bejme te imet me rende).
Pasi qe kemi pergatitur brumin e t’hollojme me petes dhe nxjerrim format.
Format e deshiruara i pjekim ne temperature 200 grade per 10 minuta.
Pas pjekjes i pluhrosim me sheqer pluhur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Shtresore
Artikulli tjetërKek Role me Reçel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu