Biskota pa pjekje

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 biskota pako
1 Krem
1 portokall nerende
çokollatë të shkrirë
2 banane
PËRMBI
shllag krem
1 gotë të çajit qumësht.

Pergatitja:

Biskotat i vendosim në blendar për zvogëlim, bananet i shtypim në një enë.

Bananeve ia derdhim biskotat e grimcuar dhe çokollatën e shkrirë, portokallin e bëmë nerende.

E përziejmë e gjithë glazurën, nga glazura marrim dhe formojmë biskota të vogla, duke ia bërë një vrimë në midis.

Qumështin dhe shllag kremin e përziejmë, në hapësirën e krijuar më parë e vendosim shllag kremin dhe luleshtrydhet e prera.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë ‘’Havana’’
Artikulli tjetërBrownie me luleshtrydhe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu