Biskota Resana

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 vezë, 4 filgjana sheqer (filgjan te kafes turke), 4 filgjana vaj, 9 filgjan miell, 1 pluhur për pjekje, nutella per mbushje.

Përgatitja:
Perzijme vezet me sheqerin, shtojme vajin, miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Masen e perzijme mire,dhe ne kallepin e mbuluar me leter per pjekje qesim me luge te mesme (luga e recelit), jo shume afer njera tjetres.

Pjekim ne 200 grade per 10 minuta.

Nga kjo mase dalin 2-3 tepsia prandaj do te ishte mire qe ta pergadsini letren paraprakisht ose nese keni me teper tepsi te mbushni ato derisa njera piqet.

Pasi te ftohen i mbushim me nutella, cokollate te shkrire, marmelate etj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBakllava me Petë
Artikulli tjetërBiskota Kremoze

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu