Biskota të Lengshme

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250gr margarinë e shkrirë,
150gr sheqer,
2 vezë,
600gr miell,
½ pluhur për pjekje.

Sherbeti:
750 ml ujë,
500 gr sheqer,
1 limon.

Përgatitja:
Perziejme margarine e shkrire,sheqerin,vezet,dhe miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Perziejme ngadale derisa te behet nje mase brumi e trashe sa te punohet me dore.

Marim nga brumi me dore ngapak mase te cilen e bejem ne forme topthi dhe me pas e zgjasim ne forme te gjate 5-6 cm.

Format e pergaditura i radhisim ne teppsi te lyer me vaj dhe persiper i shtypim me pjesen me vrima te rendes qe te zbukurojme ose edhe vetem I shtypim me ndonje pirun.

Pjekim ne 200 grade per 20-25 minuta.

Sherbetin e ziejme per 2 minuta pasi e vloje dhe sherbetin e ngrohte e qesim persiper emeblsires se vaket,dmth qe te dyja jane jo shume te nxehta por jo edhe te ftohta.

Pas qendrimit embelsira do te mpije sherbetin dhe do te marri shkelqim akoma me shume.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBounty Kek
Artikulli tjetërKatrorë Limoni

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu