Biskota të mbushura me çokollatë

spot_imgspot_img

Perbersit:
170 gr margarin
100 gr sheqer
Maje gishtash kripë
1 sheqer vanilje
1 vezë
225 gr miell
100 gr çokollatë.

Pergatitja:
Perziejme mire margarinen me mixer,shtojme sheqerin,kripen dhe perziejme.
Shtojme vezen,sheqerin e vaniljes dhe miellin gradualisht derisa te behet nje brum i bute.
Nga brumi ndajme toptha te cileve ne mes i fusin nga nje katrorke cokollate dhe prap rrumbullaksojme.
Biskotat i radhisim ne tave te mbuluar me leter per pjekej dhe pjekim ne 180 grade per 15 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPannetone
Artikulli tjetërTiramisu pa vezë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu