Bombeza me Banane

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 banane,
100gr bajame te grira,
100gr lajthi te grira,
100gr hurma,
50gr kokos,
100gr arra te grira,
100gr çokollate e grire,
50gr susam.

Përgatitja:
Ne tenxhere me pak vaj skuqim susamin.Hurmave ua largojme farat dhe i presim ne cope te vogla.
Bananet e qeruara dhe te coptuara i veme ne enen per perzierje dhe i shtypim. Ne ene i shtojme edhe hurmat dhe te gjitha produktet e tjera, perziejme me luge derisa te fitojme nje mase homogjene.
Ne pjaten per servirje i rendisim shportat e vogla per bombeza. Me dore marrim nga masa ne ene dhe formojme nje top ne madhesi te arres. Topin e veme ne enen me çokollaten e grire, e kalojme mire ne çokollaten e grire dhe te njejten gje e preserisim me te gjitha bombezat.
Sipas deshires nje pjese te bombezave mund t’i kaloni ne kokos dhe lajthi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakZhele Role
Artikulli tjetërBombica me Kikirik

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu