Bombica me dekor

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pako krem
  • 200 gram çokollatë e errët
  • 1 pako dekor për tortë
  • 3 vezë
  • 1.5 gota sheqer
  • 1⁄2 shishe sode
  • 1⁄2 filxhan vaj
  • 2 lugë supë kakao

Përgatitja:

Vendoseni furrën në 170 gradë.

Mundi vezët dhe sheqerin duke i rrahur.

Shtoni vajin dhe qumështin.

Shijoni përbërësit e thatë dhe shtoni në përzierje.

Derdhni masen e tortës dhe kontrollojeni atë për 35-40 minuta me një kruese dhëmbësh dhe piqeni.

Thërrmoni tortën e freskët në procesorin e ushqimit.

Ngadalë shtoni krem ​​në thërrimet e tortës së thërrmuar për të marrë një brumë të dendur.

Vendosni brumin që keni përgatitur në shishe, zhyteni në çokollatë, pastaj dekorone dhe lërini në frigo.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu