Bombica me dredhëza

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 gota qumësht
  • 1 pako puding me dredhëza
  • 7 lugë grizë
  • 7 lugë sheqer
  • 1 pako vanilje
  • 1 lugë gjalpë

Sipër vendosni:

  • 1/2  gotë arra kokosi

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit, përveç vanillinës dhe gjalpës, në një tigan. Ndizni pjesën e poshtme të shporetit dhe rrehne masen  derisa të errësohet dhe të fillojë të zihet.

Pasi të fillojë të zihet, uleni nxehtësin, gatuajeni edhe për 2 minuta të tjera, duke e trazuar në këtë mënyrë dhe mbulojeni pjesën e poshtme. Shtoni gjalpën dhe vanilinen. Përzijeni derisa gjalpi të jetë shkrirë.

Pasi që masa të jetë ngrohtë, copëtoni copa me madhësi arre, rrokulliseni në pluhurin e kokosit që keni vendosur në një pjatë të gjerë dhe mbulojeni me pluhur kokosi.

Pastaj vendoseni në një pjatë shërbyese. Pasi të pushoj në frigorifer për rreth gjysmë ore, shërbejeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakEmbëlsira me karrota
Artikulli tjetërPjeshka

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu