Bombica me Kikirik

spot_imgspot_img

Përbërsit:
100 ml ujë,
300 gr sheqer,
125 gr margarinë,
200 gr keksa të bluar,
200 gr kikirika të coptuar,
200 gr kikirika të bluar,
100 gr qokolatë gatimi.

Përgatitja:
Në zjarr vëmë që të shkrihet sheqeri në ujë. Kur sheqeri të jëtë shkrier, shtojmë margarinën dhe e përziejm mirë. Më pas shtojmë edhe keksat me kikirikat e bluar, i përziejmë dhe e lëmë anash që të ftohët për 20-30 min, mandej fillojm që ti bëjm format (rrumbullakët, ose kubike ). Qokolatën e shkriejm me dy lugë vaj, dhe në të fusim topthat, mandej shpejt i rrotullojm në kikirika të coptuara. Kur të jenë gati, i fusim në frigorifer dhe shërbehën pasi të jenë ftohur mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBombeza me Banane
Artikulli tjetërSyri i Vjehrrës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu