Bonbone me kokos

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 gote seqer pluhur
2 gota miell
250 g gjalp
250 g arre kokosi pe brendadhe 200g per t`i lyer siper
4 kokrra veze
1 luge kafe sode buke

Pergatitja:

Gjalpin e kemi shkrire dhe e vendosim ne nje tas bashkeme shqerin pluhur dhe te verdhat e vezeve
I rrahim me rrahse dhe me pas i shtojme miellin, kokosin dhe soden.
E bejme nje brum dhe i japim forma me duar si toptha .
Keto i kalojme ne te bardhen e vezeve dhe ne kokosin pluhur.
I rendisim ne tepsi dhe i pjekim ne 150 grade sa te marrin ngjyre nga lart.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu