Bonbone në kushte shtëpie për 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 gota qumësht
2 gota sheqer
20 gram gjalpë
1 lugë çaji me kafe.

Përgatitja:
Një një tenxhere të vogël hedhim qumështin, sheqerin dhe më pas shtojmë gjalpin. I trazojmë duke i lënë fillimisht në flakë të lartë.

Pas pak shtojmë edhe kafenë e cila shërben për t’u dhënë ngjyrë.

I lëmë të ziejnë derisa përbërja të marrë trajtën e një mase të trashë.

E ulim pak flakën, por jo deri në fund në mënyrë që masa e përgatitur mos të ngrijë. Me anë të një luge hedhim pak nga brumi tek shtrydhësja e limonit për t’u dhënë formë një e nga një.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me molla dhe arra
Artikulli tjetërEmbëlsirë e shpejtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu