Brinjë qengji me kërpudha

spot_imgspot_img

Perbersit:

300 gr brinjë qingji
2 lugë gjelle mjaltë
5 kërpudha
arra
lajthi
spec djegës
vaj ulliri
kripë
piper

Përgatitja:

Skuqni brinjët e qingjit në një tigan me vaj ulliri. Shtoni kripë dhe piper.

Hidhni 2 lugë gjelle mjaltë në një tas të vogël. Shtoni pak kripë, spec djegës dhe vaj ulliri. Përziejini mirë.

Vendosni brinjët e qingjit në një pjatë. Pastroni kërpudhat dhe prejini në copa mesatare. Skuqini në të njëjtin tigan.

Kaloni brinjët në një pjatë me arra dhe lajthi të copëtuara. Rregullojini dhe vendosini në një pjatë për servirje. Shoqërojini me kërpudhat dhe salcën me mjaltë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupën me kos
Artikulli tjetërGjoks pule me kërpudha

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu