Brownie me luleshtrydhe

spot_imgspot_img

Perbersit:

160 gr çokollatë
2 lugë gjalpë
3 vezë
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 gotë të çajit Krem
1 lugë të gjellës kakao
3 lugë të gjellës miell
10-12 badema
1 Pluhur pjekje.

Pergatitja:

Çokollatën e shkrimë në tigan me gjalpë, sheqerin dhe vezët i rrahim në një pjatë.

Pastaj ia shtojmë kremin, miellin, kakaon, pluhur pjekjën dhe e përziejmë glazurën.

Bademat ia shtojmë glazurës, enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe në të e derdhim glazurën e përgatitur.

Tortën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius për 30 minuta.

Kremin e derdhim në tenxhere e ngrohim në temperaturë mesatare dhe e shkrimë çokollatën.

Sosin me çokollatën e derdhim përmbi torte, luleshtrydhe i premë në copa të vogla dhe ia vendosim përmbi.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota pa pjekje
Artikulli tjetërKek i lëngshëm

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu