Brusketa për Shën Valentin

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 feta bukë (për tost)
70 gr Philadelphia
30 ml pana
4 feta proshutë (të pjekur)
1 degë selino
2 copë qepë e njomë
1 tufë majdanoz
1 degë trumëz
0.2 gr piper i kuq

Përgatitja:

Fillimisht grini selinonë, majdanozin, qepën e njomë dhe vendosini në një tas.
Shtoni në të panën, djathin filadelfia, trumëzën dhe piperin të kuq.
Të gjithë këta përbërës miksojini në mikser.
Më pas, me ndihmën e një forme zemre, prisni 12 zemra nga fetët e bukës dhe me një formë më të vogël zemre prrisni 12 zemra nga proshuta.
Lyeni çdo zemër buke me djathin e aromatizuar që krijuam në mikser dhe sipër vendosni zemrat e proshutës.
Servirini duke i zbukuruar me gjethe majdanozi.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Kakao
Artikulli tjetërSallatë Fshati

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu