Buffon takon idhullin e tij: Falë tij vendosa të bëhesha portier

spot_imgspot_img

Edhe legjenda si Gianluigi Buffon kanë idhujt e tyre.

Super Gigi ka patur mundësinë të takojë Thomas N’Kono, ish-portier i Kamerunit dhe mes protagonistëve në botërorin Italia ’90, një frymëzim për pozicionin e portierit.

Ish-ylli i Juventus ka publikuar në Tëitter një moment gëzimi special duke rrëfyer emocionet e tij kur ka takuar dhe përqafuar N’Konko:

“Idhujt e rinisë mbeten gjithmonë idhuj, edhe dhjetëra vite më pas”, ka shkruar Buffon në mesazhin e tij të shoqëruar me një fotografi me ish-portierin.

“Është gjithmonë një kënaqësi të përqafoj përsëri mikun Thomas N’Konko, ai falë të cilit jam bërë një portier”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu