Bukë gjermane me qepë

spot_imgspot_img

Perbersit:

500 gr miell
500 gr gjizë
2 lugë kripë
2 pluhur pjekurinash
2 vezë.

Pergatitja:

Miellin përziejeni me pluhurin e pjekurinave dhe kripën. Gjizën rraheni me vezë dhe qepët e skuqura.

Masat bëjini bashkë duke gatuar një brumë të butë.

Brumin vendoseni në tavën ku do të piqet dhe futeni direkt në furrë për 30 min.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPizza-role
Artikulli tjetërHallvë boshnjake

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu