Bukë me Hithra

spot_imgspot_img

Perberesit:
6-7 dcl miell,
50 gr maje buke (kvacas),
5 dcl uje te vaket,
1 luge te vogel kripe,
100gr margarine,
1dcl shmand,
1 veze,
200 gr hithra.

Pergatitja:
Marrim hithrat i grijme pastaj i pervlojme me uje te valuar, i kullojme mire i qesim ne nje tigar i fergojme me 100 gr margarine apo gjalp per 7- 8 minuta.
I heqim nga zjarri i leme pak te ftohen, pastaj ia hedhim 1 dcl shmand dhe 1 veze.
Me kete mas bejme brumin per buken, brumin e leme te vij 30 minuta.
Pastaj marrim brumin e ndajme ne topa te vogel e qesim ne tepsi, i leme te vijne kuleqt per 20 min. Piqen ne temp. 220 grad per 20 min.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë me Suxhuk
Artikulli tjetërPogaçe Lule Dielli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu