Bukë me patate

spot_imgspot_img

Perberist:
500 gr pure patatesh
400 gr miell
2 lugë gjelle kripë
30 ml vaj ulliri
10 gr tharm buke
10 gr sheqer i kaftë
140 ml ujë i ngrohtë.

Pergatitja:

Bëjeni brumin dhe lëreni të pushojë për 30 minuta në një enë të lyer me vaj.

Pas kësaj periudhe, brumin ngjisheni mirë, formoni një kulac dhe vendoseni në tavën ku do të piqet që të pushojë derisa të ngrohet furra.

Ndërkohë furrën e ngrohim në 210 gradë.

Buka piqet për një orë derisa të skuqet mirë.

Konsumohet edhe e ngrohtë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë me kungulleshka
Artikulli tjetërShtrudel me spinaq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu