Buke me Susam

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gram mjell
1 luge maja buke
kripe
2 lug vaj
suzam per te hedhur siper

Përgatitja:
Ne nje tas te vogel, hedhim 1 luge sheqer, lugen e majase dhe 3 luge uje te vaket dhe e lem per 5 minuta sa te fryet!

Ne nje tenxhere gatimi hedhim mjellin dhe majane qe ndertuam, kripen, vajin, dhe pasaj uje te vaket sa te formohet brumi, ta punoni derisa te mos gjitet ne duar!

E leme 1 ore te fryet brumi, e punojme prape, e ndajme ne kulace sic tregon fotoja, e lem dhe gjysem ore te fryhet brumi ,hedhim na siper dhe suzamin ,dhe e veme ne furre me 180’grad reth 1 ore!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBriosh
Artikulli tjetërPetulla Amerikane me Kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu