Bukë të buta sanduici

spot_imgspot_img

Perbersit:

400 gr miell
200 gr miell integral
300 ml ujë të vakët
10 gr tharm të freskët buke
10 gr sheqer
10 gr kripë
1 të bardhë e vezës.

Pergatitja:

Në ujë të vakët e vëmë tharmin me pak miell e sheqer dhe e lëmë të fermentohet.

Miellin e sitim, shtojmë tharmin dhe vajin.

Me këtë masë bëjmë një brumë elastic, të cilin e lyejmë me vaj dhe e lëmë të pushojë e dyfishohet në masë.

Pastaj, brumin e ndajmë në gjashtë pjesë dhe me duar ia japim formën që dëshirojmë.

Bukët i lyejmë sipër me të bardhën e vezës dhe vendosim në tavën ku do t’i pjekim dhe i vëmë në furrën e ftohtë, të cilën pastaj e lëshojmë të ngrohet në 200 gradë.

Pas 25 minutash i nxjerrim nga furra dhe para konsumimit i lëmë të ftohen plotësisht.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë ciabatta me arra
Artikulli tjetërBukë greke me djath feta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu