Bukë të pjekura me Qepë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
80 gr qepë (të skuqura, të grimcuara)
3/4 filxhan çaji proshutë (e gatuar)
1/2 filxhan majonezë
3 gota djathë (djathë zviceran)
400 gr salcë domatesh
1 bukë (thekre, 500 gr)

Përgatitja:
Në një tas të madh kombinoni qepët, proshutën, majonezën dhe djathin zviceran.
Prejeni bukën në feta dhe shtoni mbi secilën prej tyre nga 1 lugë çaji salcë dhe përhapeni mirë.
Hidhni gjithashtu nga 1 lugë gjelle nga masa e përgatitur me qepë dhe djathë.
Renditni në një fletë për pjekje. Vendosini në furrë të piqen për rreth 12 deri në 14 minuta në temperaturën 175 gradë Celcius. .
Largojini nga furra dhe janë gati për t’u servirur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSimite me susam
Artikulli tjetërReceta e bukës së shijshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu