Byrek i Shpejtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr pete per pite te gatshme
100 gr margarin
200 ml ajke kuzhine-hoplla

Për mbushjen:
400 gr ajke e thart(shmant)
3 veze
Pak krip,

Përgatitja:
Ngrohet furra ne temp. 200 grade. Shtrihet peta ne tepsi dhe lyhet me ajke dhe margarine te shkrire dhe dhe mbushet ne skaje me mbushjen e pergaditur me vezet dhe ajken e thart dhe mbeshtillet ne forme roleje. Rolet e mbeshtjella renditen ne tepsi dhe piqen ne furren e ngohte per 20-30 minuta dhe servohen te nxehta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me Mollë
Artikulli tjetërPica Tradicionale

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu