Byrek me Djathë

spot_imgspot_img


Përbërësit:

6 copa petë, 1 tas djathë, pak majdonoz te fresket, 2 vezë, 1.5 gota qumësht, gjysmë gote vaj vegjetal.

Përgatitja:
Fillimisht i grini në copa të imta majdanozin dhe e përzieni me djathin.

Pastaj i përziejmë përbërësit e sosit, tepsinë e lyejmë me vaj.

Petën e shtrimë dhe i lyejmë me sos.

Skajeve te petëve i hedhim sos, edhe ndaj dy petëve me radh e aplikojmë mënyrën e njëjtë

Pas tri petëve ia hedhim djathin, dhe tri petët e tjera të mbetura përmbi.

Përmbi petëve i hedhim sosin e mbetur e premë në copa.

Në temperaturë 200 grade celsius e bëni pjekjen.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle të Njelmëta
Artikulli tjetërByrek Saçi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu