Byrek me Koper

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 maje, 1 lugë të çajit sheqer, 5 gota miell, 1 lugë kripë.

Përbërësit e brendshëm:
1 filxhan koper, 1 filxhan susam, 200gr gjalpë, gjysmë gote vaj vegjetal.

Përgatitja:
Sheqerin dhe majën e shkrimë në ujë të vakët, miellin ia shtojmë dalë nga dalë.

Brumin fillojmë ta ngjeshim dhe ta ndajmë në kulaçe të vogël, gjalpin e shkrini dhe përzieni me vaj vegjetal.

Kulaçet i hapim me ndihmë të t’holluesit, i lyeni me përzierje të gjalpit dhe ia vendosni koperin.

Byrekave ia japni formën dhe përmbi i lyeni me susam dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170-180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle Katmer
Artikulli tjetërKifle me Molla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu