Byrek me Mish dhe Patate

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 petë, 500gr mish, 2 qepë, 2 patate, 2 speca, kripë, biber i kuq, Biber i zi.

Për sos:
2 lugë miell, 1 lugë Uthëll, 1 gotë vaj vegjetal.

Përmbi:
1 vezë, 1 lugë jogurt.

Përgatitja:
Në një tenxhere e derdhni mishin, e fërgoni derisa ti ndrrojë ngjyra.

Pastaj ia shtoni qepën e prerë së bashku me specat, e vazhdoni fërgimin edhe 5 minuta të tjerë.

Patatet i bëni nerende dhe ia bashkagjitni glazurën së bashku me erëza, edhe për plot 4 minuta.

Për përbërësit e sosit, i derdhni në një enë të thellë miellin, uthellën dhe vajin vegjetal

1 petë e hapni në tryezë, përmbi ia derdhni sosin dhe e shpërndani me brushë në tërë sipërfaqën.

Petën e preni në katër pjesë, secilën petë e mbështjellni në formë katrore.

Të gjithë petët i formoni në menyrën e njejtë, byrekat tashmë të formuar i lyeni me përzierjën jogurtit dhe vezës.

Byrekat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu