Byrek me Mish

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr mish, 2 qepë, 1 luge te gjelles biber i zi, 1 luge te gjelles Salce domate, gjysme gote te cajit vaj vegjetal, 4 petë, 1 tas ujë, 1 gote miell misri, 2 vezë.

Përgatitja:
Fillimisht qepen e premë në copa të vogla, e fërgojmë me mish në një tigan me vaj vegjetal, erëzat dhe salca iu shtohet.

Qepet e fërguara duhet të jete të yndyrshme për shkak qe petëve nuk do ti shtojmë vaj tjetër.

Petët i premë, me ndihme të brushës i lagim me ujë dhe ia vendosim glazurën e mishit.

Petet i bëjmë në forme të rolës, 2 vezët i tundim.

Fillimisht i zhytim në veze pastaj në miell misër dhe i rendisim në tepsi.

I pjekim deri sa të skuqen.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë Misri
Artikulli tjetërPogaçe të Mbushura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu