Byrek me Patate dhe Miell Misri

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 petë, 4 patate te ziera, 150 gr djathë kaçkavall të grirë, 1 gote qumësht, gjysme gote vaj vegjetal, niseshte misri.

Për ta lyer:
miell misri.

Përgatitja:
Fillimisht qumështin dhe vajin e përziejmë, e shtrijmë një petë dhe e lyejme me këtë përzierje. Pastaj me nisheste të misrit dhe deri në 8 petë e aplikojmë mënyrën e njejtë.

Dy petë I bashkojme dhe ia hedhim disa copëza të patatës dhe djath kaçkavallit, e bëjmë në formë role dhe e zhytim në miell me misër, në temperaturë 200 gradë celsius e pjekim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPide të Vogla
Artikulli tjetërPetulla të Çastit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu