Byrek me presh e me gjizë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
Bishtat nga tufa e preshit
1 tas gjizë
1 kokërr vezë

Pergatitja:

Skuqim bishtat e preshit sa te zbuten pak me pak kripe dhe 4 luge vaj

Me pas i shtojme gjizen dhe i perziejme lehte .

E heqim nga zjarri dhe e leme tee ftohet pak
Se bashku me to i hedhim edhe nje kokerr veze dhe e perziejme mire

Ndersa brumin e byrekut e zeme si zakonisht:
500 g miell pak kripe dhe uje te vaket sa te formohet brumi i bute

Brumin e leme te pushoje pak dhe e ndajme ne toptha te vegjel apo kulacka

Per nje byrek te tille te holle me 2 pete na duhen 12 kulacka, pra 6 me 6

Formojme 6 pite te vogla dhe i veme siper njera tjetres ku i lyejme me pak vaj peten nga peta

Formojme me okllai nje pete ete madhe nga keto 6 kulecen e pare

Peten e hapim ne tepsi te lyer me pak miell dhe gjalp.

Shtrojme gjellen e pergatitur me presh dheme gjize ne gjithe siperfaqen e petes.

Dhe bejme si peten e pare edhe ate te dyten.

Mbulojme me peten siper dhe rregullojme anet e byrekut mos hapen

Lart grijme pak gjalp dhe sperkasim me vaj.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek praktik me patate
Artikulli tjetërByrek me plenc

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu