Byrek me Rrathë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 copa petë, 1 gotë të çajit qumësht, 1 gotë të çajit vaj vegjetal, 1 gotë të çajit ujë, 1 lugë të çajit Pluhur pjekje.

Në brendësi:
1 tas djathë, 1 tas kaçkavall, majdanoz.

Përmbi:
te kuq te vezes, susam, koper.

Përgatitja:
Qumështin, vajin, ujin dhe pluhur pjekjën e përziejmë në një enë .

Petët i shtrimë në tavolinë, me ndihmë të lugës ia vendosim përzierjën në të gjithë sipërfaqën e petës.

Petën e premë në 4 pjesë, majdanozin e premë dhe e përziejmë në një enë së bashku me djathin dhe kaçkavallin.

Përzierjën e djathit e vendosim tek peta, petëm e bëmë në formë role pastaj në atë të rrumbullakët.

Secilës petë ia japim formën e njejtë, përmbi i lyejmë më të kuqët e vezës, susam dhe koper.

Byrekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë me Perime
Artikulli tjetërKrofne

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu