Byrek në kallëp të kekut

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 gotë ujë të vakët
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 vezë
1 maje
1 lugë kripë
4 gota miell
PËR TA LYER
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 lugë sheqer pluhur
mish i bluar.

Pergatitja:

I derdhim të gjithë përbërësit e brumit, brumin e ndajmë në 8 pjesë.

Secilës pjesë e hapim me dorë në madhësi të tabllës së filxhanit.

Secilës pjesë ia vendosim përzierjën e mishit të bluar, petët i hapim në mënyrën e njejtë dhe i vendosim një mbi një.

Pasi të vendosim petën e fundit, e hapim brumin në gjerësi dhe e bëmë role.

Rolën e përgatitur e vendosim në kallëp të kekut, aty e lëmë në pritje rreth 1 orë.

Përmbi e lyejmë me vezë dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperatuër 180 gradë celsius.

Pas pjekjës e kthejmë në anën e kundërt, e premë në copa dhe e shërbejmë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle ‘’lule me mak’’
Artikulli tjetërBiskota për fëmijë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu